شماره دهم دور دوم دلو 1387 (فبروری 2009)

 

انتقال قدرت از بوش به بارك اوباما، آغازي براي تهاجم ديگر به افغانستان

بارك اوباما رئيس جمهوري كه به تاريخ 20 جنوري 2009 قدرت را از بوش و شركا در ايالات متحده امريكا تحویل گرفت، وعده سپرده كه يكي از اهداف و پلانهايش، انتقال 30000 نفر ديگر از نیروهای نظامی امریکا به افغانستان بخاطر تقويت هر چه بيشتر رژِیم دست نشانده در افغانستان و پیشبرد هرچه وسيعتر وجدي تر " جنگ علیه تروریزم " است.

چرا پيكارجوانان بطور منظم منتشر نميشود؟

اين سوالي است كه اكثريت هواداران و طرفداران جنبش انقلابي جوانان افغانستان دارند.
درینمورد باید بگوئیم که ما روی اكثريت بحث هايي كه حول تحولات عظيم انقلابي دركشور می توانند مطرح باشند، انگشت گمارده ايم و بارها يادآورشده ايم كه :

ادامه

 

طرح عصري سازي ميدان هاي هوائي كشور
توسط امپریالیست های امریکایی

ايالات متحده امريكا به منظور عصري سازي ميدان هاي هوائي افغانستان وعده سپرده است كه مبلغ سه ونيم میلیارد دالر ( 3,500,000,000 $ ) را درسال 2009 ميلادي به مصرف خواهد رساند.
جنرال كان ( General Cone ) قومندان دفتر مشترك انتقال امنيت ايالات متحده امريكا به افغانستان يا -  سيستيكا (CSTC – A) اعلام نموده است كه ازين رقم درخريداري طيارات ترانسپورتي نوع (C27-A) ، طيارات اكتشافي و حربي که دردسترس قول اردوي هوائي گذاشته خواهد شد، نیز استفاده به عمل می

وضعیت نگران کننده زندانیان در افغانستان

از زمان روي كار آمدن حكومت دست نشانده حامد كرزي در افغانستان تا حال 16315 نفر به اتهامات گوناگون به زندان افتاده اند كه از آنجمله 3785 نفر تا حال آزاد گرديده اند و 12530 نفر ديگر كماكان در حبس به سر ميبرند.
كريستينا اوگوز (Christina Oguz) مسئول به اصطلاح دفتر مبارزه با جرايم و مواد مخدرسازمان ملل متحد (UNODC) ، در نشست خبري11 قوس 1387، افزايش زندانيان در زندانهاي افغانستان را نگران كننده اعلام نمود.

ادامه

متن دكلمه شده در آلبوم هنري پنجم
پنجمين آلبوم هنري
جنبش انقلابي جوانان افغانستان
به دست نشرسپرده شد

هموطنان عزيز!
بياييد تا سالروز تجاوز سوسیال امپریالیزم شوروی به افغانستان را تقبیح نمائیم ومقاومت علیه اشغالگران کنونی و خائنین ملی دست نشانده شان را اصولی، قاطع و سرتاسری سازیم !
طوريكه به به ياد داريد ، سوسيال امپرياليستهاي شوروي با تهاجم نظامي خود در ششم جدي 1358 به افغانستان و اشغال كشور توسط سربازان متجاوزشان كه استقلال، آزادي ملي، منافع و حقوق خلق هاي كشور را زير چكمه هاي ارتش تجاوزگر پامال نمود؛ آن حركتي بود كه كشور ما
را به يك مستعمره تحت اشغال مبدل كرد . در عين حال اين حركت سوسيال امپرياليستي تجاوزكارانه گامي بود در جهت نزديك شدن تزاران نوين به آبهاي گرم بحر هند و خليج فارس كه منافع بلوك امپرياليستي رقيب سوسیال امپریالیزم شوروي و نيرو هاي وابسته اش را در منطقه مورد ضربت

با درس آموزی از مقاومت ضد سوسیال امپریالیستی
به پیش در راه بر پایی و پیشبرد مقاومت ملی مردمی و انقلابی
علیه اشغالگران کنونی و خاینین ملی دست نشانده شان
!

با فرا رسیدن ششم جدی 1387 بار دیگر خاطرات تلخ و فراموش ناشدنی تجاوز قوت های نظامی سوسیال امپریالیستی به افغانستان و اشغال این کشور توسط آنها، که استقلال، آزادی ملی، منافع و حقوق خلق های کشور را پامال نموده و کشور ما را به یک مستعمره تحت اشغال مبدل کرد، در اذهان توده های رنج دیده این دیار و مردمان سائر کشور های جهان بیشتر از پیش زنده می گردد. در عين حال اين حركت سوسيال امپرياليستي گامي بود در جهت نزديك شدن تزاران نوين به آبهاي گرم بحر هند و خليج فارس كه منافع بلوك امپرياليستي رقيب سوسیال امپریالیزم شوروي و نيرو هاي وابسته اش را در منطقه مورد ضربت جدي قرار داد .

ادامه

بمباران قریه بخت آباد – زیرکوه ولسوالی شیندند ولايت هرات  
توسط امپریالیستهای اشغالگرامریکایی
به شدت قابل تقبيح است


گزارشگر پیکار جوانان
3 جدی 1387
شب گذشته طی حملات ناجوانمردانه ای قریه بخت آباد ولسوالی شیندند مورد بمباران هوائی قرار گرفت که درنتیجه 25 نفر غیرنظامی کشته شدند. درمیان این قربانیان شمار زیادی کودکان و زنان نیز دیده میشود.

ادامه

به دفاع از مردم ستمديده فلسطين بپاخيزيد
و
عليه صهیونیزم و امپرياليزم بسيج شويد
!

حادثه جانگداز غزه كه ميليونها انسان را در سراسر جهان داغديده نموده، حادثه اي جنايتكارانه ، تجاوزكارانه و فجيعی است كه یکی از غمبارترین صفحات تاريخ المناک فلسطين اشغالي را می سازد.  حملات دد منشانه نيروهاي اشغالگر اسرائيلي كه از روز شنبه 27 دسامبر 2008  با بيش از شصت طیاره جنگی بالاي غزه آغاز گردیده است، تا حال منجر به کشته شدن و زخمی گردیدن تقریبا دو هزار نفر از اهالی فلسطین گردیده است.

ادامه

جواب به نامه ها

تاريخ اخذ نامه : 4 دسامبر2008

 سلام بر پیکار جوانان افغانستان

من یکی از تازه ترین رفقای شما هستم امید است که صحتمند باشید. من می خواهم با شما همیشه در تماس باشم از شما کدام معلومات را دریابم، من سایت انترنیتی شما را پیداکرده ام، تشکر منتظر پیام شما هستم، فرستنده ( ا. ت. )

رفیق عزیز! سلام های متقابل ما را بپذیرید.
پیام ما به شما این است که در ارتقای سطح سیاسی خود کوشا باشید و برنامه های آموزشی خود را بطور منظم و پیگیر پیش ببرید. شما از لحاظ  سیاسی می توانید – و باید – هر چه سریع تر رشد نمائید و به یک مبارز فعال بدل شوید. از اینکه تازه در این راه گام گذاشته اید، فکر نکنید که وقت زیادی برای رشد و ارتقا ضرورت خواهید داشت. جوانان نیروی فعاله جامعه هستند و اگر کمر همت بر بندند به سرعت می توانند عقبماندگی های خود را جبران نمایند.
اگر اشتباه نکنیم، ما شما را می شناسیم. سعی و کوشش شما برای پیشبرد درس و تحصیل برای هر جوان دیگر هم سن و سال تان می تواند یک نمونه و مثال عالی باشد. اگر در عرصه سیاسی هم همچو همتی به خرچ دهید، یقین داریم که می توانید در این عرصه نیز یک نمونه و مثال باشید.
سر فراز باشید! 

اشعار انتخابی