دور دوم شماره هفتم اسد 1387 (اگست 2008)

ویب سایت جنبش انقلابی جوانان افغانستان به فعالیت آغاز کرد

ادامه دارد

گزارشی
از
حمله "طالبان"به زندان قندهار

بر اساس تازه ترین گزارشهای رسیده از ولایت قندهار به تعداد 1100 نفر زندانی از مجموع 1500 نفر از محبس قندهار فرار نمودند.
گزارشگر ما از منطقه میگوید طالبان طی سلسله عملیاتی که جمعه شب مورخ 24 جوزای 1387 بالای زندان قندهار انجام دادند موفق شدند تا 1100 نفر را آزاد سازند.  گفته شده است که 400 نفراز اسرای جنگی طالبان دراین محبس اسیر بوده اند که طی همین سلسله عملیات آزاد ساخته شده اند.

ادامه دارد

دو کشته و چهارده زخمی در درگیری های کمپ "شیدائی"
در ولایت هرات

پنجشنبه : 23 جوزای 1387

گزارشگر پیکارجوانان از منطقه شیدائی خبرمیدهد که در نتیجه درگیری میان تظاهرکنندگان مهاجر کمپ شیدائی و نیروهای پولیس درهرات دو تن کشته و چهارده تن زخمی شدند.

ادامه دارد

شکاف های درون رژیم پوشالی
 طشت رسوائی اش را به صدا درآورد

بعد از کودتای هفت ثور 1357 و سپس تجاوز سوسیال امپریالیست ها بر افغانستان، امپریالیستهای امریکائی و انگلیسی و قدرت های ارتجاعی وابسته به آنها در منطقه، به تقویت همه جانبه احزاب بنیادگرای اسلامی در منطقه پرداختند. در نتیجه این سیاست اتوریته قبیله یی فئودالی خوانین درهم شکست و قدرت احزاب بنیادگرای اسلامی جانشین آن شد.

ادامه دارد

در سیاست دخالت نکنید؟!!!

از زمان اشغال افغانستان و به کرسی نشاندن حامد کرزی توسط اشغالگران، سرلوحه همه شعارهای رژیم دست نشانده برای متعلمین و محصلین اینست که: درسیاست دخالت نکنید! شخص کرزی در تمام محافل روشنفکری حتی زمانیکه به پوهنتون و یا مکاتب میرود روی این نکته پافشاری دارد که: « عزیزانم تا میتوانید درس بخوانید و بازهم درس بخوانید، درسیاست دخالت نکنید، زیرا سیاست خوب کاری نیست." محصلین و متعلمین تا زمانی نزد شاه شجاع سوم عزیز هستند که سیاست نکنند. اما زمانیکه روی خواست های برحق شان بپاخیزند، آنزمان علاوه بر آنکه عزیز نیستند، تخریب کار و ضد " منافع ملی " قلمداد شده و روانه محبس میگردند.

ادامه دارد

اعتصاب دریوران ولایات کشورراقاطعانه
 پشتیبانی کنید
واعتراض خویش را به مقاومت ملی مردمی وانقلابی
درجهت طرد تجاوزاشغالگران تبدیل نماییم

ملت شریف و آزاده !
امروز چهارمین روز از اعتصاب عمومی دریوران اکثریت ولایات کشوردرمسیرشاهراه هرات–قندهار میباشد.
اعتصابی که دراعتراض به عدم امنیت شاهراه بوجود آمده است ، اعتصابی که بخاطر اختطاف دوازده تن از دریوران وسایط سنگین درمسیرگله میخ ولایت فراه و مسیرشیندند بوقوع پیوسته است ، اعتصابی که ازبلاتکلیفی پنج تن از دریوران اختطاف شده خبر میدهد واعتصابی که دراعتراض به عملکرد دولت دست نشانده به راه افتاده است.

ادامه دارد

از مبارزات برحق دریوران ولایات کشور قاطعانه دفاع کنیم
و دامنه اعتراضات خویش را به مقاومت ملی مردمی و انقلابی
در جهت تامین امیال توده ها و طرد تجاوز تبدیل نماییم!

ملت شريف و آزاده !
به تعقیب اعلامیه شماره اولی که در حمایت و پشتیبانی از اعتصاب برحق دریوران ولایات کشور در مسیر شاهراه هرات – قندهار پخش شد، "جنبش انقلابی جوانان افغانستان" و "دسته هشت مارچ زنان افغانستان" وظیفه خود میداند تا کماکان از این اعتصاب همگانی دریوران حمایت و پشتیبانی نماید.

ادامه دارد

گزارشی از
اعتصاب همصدا، یکپارچه و متحد دریوران در
مسیرشاهراه هرات – قندهار

براساس تازه ترین گزارشهای رسیده، شاهراه هرات – قندهار که از تاریخ اول سرطان به روی وسایط نقلیه مسدود گردیده بود، بالاخره به تاریخ دوازدهم سرطان بازشد.
دوازده روز اعتصاب جمعی دریوران باعث شد تا دولت دست نشانده بالاخره از خودش عکس العمل نشان دهد و مجبورشد سه وزیر کابینه را همراه احمد ضیاء مسعود معاون اول کرزی بخاطرحل معضله اعتصاب کننده گان به هرات اعزام نماید.

ادامه دارد

مرگ براشغالگران امپریالیست
و
 خاینین ملی دست نشانده

بمباران هوائی خود سرانه نیروهای اشغالگرامریکایی در
ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار را به شدت تقبیح نمایید!

ملت شریف و آزاده !
تاریخ چند هزار ساله این مرز و بوم حاکی است که مردمان ساکن درین دیار  مداوما علیه متجاوزین و اشغالگران خارجی دست به مبارزه و مقاومت زده و به هیچ یکی از آنان اجازه نداده اند که تا آخر به تجاوز و اشغالگری شان ادامه دهند. سه جنگ افغان و انگلیس در کشور و جنگ مقاومت در مقابل سوسیال امپریالیستهای روسی آخرین نمونه های تاریخی این سلسله طولانی مقاومت و مبارزه علیه تجاور و اشفال خارجی محسوب می گردند.

ادامه دارد

دو حمله ناجوانمردانه امپریالیستها را تقبیح کنیم
و
خشم و انزجار خود را به مقاومت ملی مردمی وانقلابی تبدیل نماییم

حملات هوایی نیروهای یانکی بر مجالس عروسی در ولایات ننگرهار و کنر باعث کشتار بیرحمانه مردمان ستمدیده کشور گردید.
امروز 16 سرطان 1387 بازهم شاهد خونین ترین حمله خود سرانه نیروهای متجاوز و اشغالگر امپریالیستی بالای مردمان بیگناه این خطه میباشیم.
حمله موشکی نیروهای ائتلاف " بین الملی ضد تروریزم" بر یک مجلس عروسی در ولایت ننگرهار جان تعدادی از مردمان ستمدیده این کشور را گرفت. دراین حمله به تعداد 51 تن که از جمله 34 زن و کودک و متباقی مردان جوان ملکی میباشند کشته شده اند و به تعداد 28 تن دیگر زخمی گزارش شده است.

ادامه دارد

گزارش مختصری از
حمله انتحاری به سفارت هند درکابل

سه شنبه : 8 جولای 2008 مطابق 18 سرطان 1387

انفجار انتحاری روز دو شنبه 17 سرطان 1387 در مقابل سفارت هند در کابل بیش از چهل کشته و صد زخمی بر جای گذاشت. این عمل انتحاری واکنش های گسترده ای را در داخل و خارج افغانستان به دنبال داشته است. از همه جالب تر این است که مسئولیت عمل انتحاری مقابل سفارت هند را هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.

ادامه دارد

گزارش کوتاهی از
حملات ددمنشانه نیروهای امپریالیستی به ولایات کنرو ننگرهار

22 سرطان 1387

حملات ددمنشانه نیروهای امپریالیستی بالای مجالس عروسی در ولایات ننگرهار و کنر باعث کشته شدن تعداد زیادی از مردمان ستمدیده این کشور گردیده است.
طبق گزارشات رسیده از محل حادثه حملات به تاریخ 16 سرطان 1387 بوقوع پیوسته است که در جریان حمله نیروهای اشغالگرامپریالیستی درمنطقه ده بالای ولایت ننگرهار 51 تن کشته و 28 تن زخمی گردیده اند. اما هیئتی که به سرپرستی برهان الله شینواری معاون مجلس سنا به منطقه رفته، گفته است که  در حمله نیروهای ائتلاف به مراسم عروسی در ولایت ننگرهار 47 تن کشته شده و نه تن دیگر زخمی شده اند, به گفته شینواری بیشترین قربانیان این حادثه را زنان و کودکان خورد سن تشکیل می دهعند که هیچ رابطه ای به طالبان نداشته اند. شینواری در مصاحبه ای که با رادیوی بی بی سی داشت چنین گفت :
"نیروهای ائتلاف ادعا داشتند که در این حمله ده تن از افراد طالبان و القاعده را کشته اند؛ ما این ادعا را مطلقاً رد می کنیم و در این حمله بیشتر زنان، کودکان و مردمان بی گناه و غیرنظامی شهید شده اند."
 او افزود: "مجموعاً 47 نفر کشته شده و نه تن دیگر زخمی شده اند. ما مجروحان را در شفاخانه عیادت کردیم و اجساد شهدا را در محل دیدیم."  جمعه 11 جولای 2008 - 21 سرطان 1387
از سوی دیگر محمد امین نورستانی، رئیس اداره حقوق وزارت دفاع افغانستان- که حادثه حمله هوایی نیروهای به اصطلاح  بین المللی یاری امنیتی (آیساف) در ولایت نورستان را بررسی کرده- می گوید در این حمله دست کم 17 غیرنظامی کشته شده و 9 تن دیگر زخمی شده اند. کشته و زخمی شدگان حمله روز پنجشنبه (13  سرطان) کارمندان یک درمانگاه و ساکنان ولایت های کنر، نورستان و ننگرهار بودند.
با جمع بندی از ارقام تلفات در اکثریت ولایات افغانستان بخوبی دیده میشود که ددمنشی و سبعیت امپریالیستهای اشغالگر تا چه حدی وسیع و گسترده است.
امپریالیستهای امریکایی بی مهابا به هر عمل جنایتکارانه ای که خود بخواهند دست میزنند.  باید خشم و نفرت و انزجار مردمان ستمدیده کشور را به سوی برپائی و پیشبرد مقاومت ملی مردمی و انقلابی علیه اشغالگران امپریالیست وخاینین ملی دست نشانده سوق داد.

گرامی باد
هشتاد و نهمین سالروز استرداد استقلال افغانستان از استعمار انگلیس

فرا رسیدن بیست و هشت اسد، روز استرداد استقلال افغانستان از استعمار انگلیس، را به تمامی زنان و مردان آزاده کشور تبریک می گوئیم. در شرایط کنونی که یکبار دیگر کشور در اشغال و رژیم دست نشانده رویکار است، تجلیل از سالروز استرداد استقلال افغانستان از استعمار انگلیس، بدون مخالفت، مبارزه و مقاومت علیه اشغالگران و رژیم پوشالی کنونی، بی مفهوم و پوچ است. اینچنین تجلیلی به مفهوم قلب ماهیت نمودن تجارب تاریخی مقاومت طولانی علیه استعمار انگلیس و بطور کل قلب ماهیت نمودن تمامی تجارب تاریخی مقاومت های مردمان این مرز و بوم علیه تجاوزات خارجی در طول چند هزار سال تاریخ این خطه است.

ادامه دارد

بیست و هشتم اسد را گرامی بداریم
و تعهد خارائین خود را
در مسیر برپائی و پیشبرد مقاومت ملی، مردمی و انقلابی

علیه اشغالگران امپریالیست و رژیم پوشالی سرتاسری سازیم

بار دیگر سالروز استرداد استقلال افغانستان از استعمار انگلیس فرا رسید.
بیایید تا دست در دست هم داده یاد عزیزانی را که در راه تامین استقلال سیاسی افغانستان جانفشانی نمودند تجلیل نماییم. بیایید تا با اتحاد و همبستگی، خاطرات شجاعتها، دلیریها، ایثار و رشادتهای اجداد و نیاکان خود را که بخاطر تامین استقلال و آزادی افغانستان  فداکاریها داشتند زنده نماییم و تعهد خارائین خود را برای ادامه دادن راه آنان و بخاطر نجات افغانستان از زیر سلطه امپریالیزم لجام گسیخته امریکا هرچه بیشتر و بیشتر استوار وآهنین سازیم.

ادامه دارد