شماره نهم دور دوم میزان 1387 ( اکتوبر 2008 )

چرا باید انتخابات ریاست جمهوری رژیم دست نشانده تحریم گردد؟

کمیسیون به اصطلاح مستقل انتخابات افغانستان برنامه آگاهی عمومی را برای شرکت درانتخابات ریاست جمهوری سال آینده را سرازتاریخ 15 میزان 1387 آغازنموده است ! مسئولان این کمیسیون اعلان کرده اند که برنامه خود را  برای نام نویسی رای دهندگان درچهارمرحله یک ماهه تا نیمه برج دلو سال جاری نهایی خواهند نمود.

ادامه دارد

پارلمان پوشالی افغانستان خادم امپریالیزم

بعد ازتجاوزگري واشغال افغانستان توسط يانكي هاي غربي،امپرياليستهاكوشيدند تايك نيروي بي اراده مطيع وميهن فروش راتربيه نموده ودرمسند قدرت بنشاند،به اين ترتيب لويه جرگه اضطراري وبه تعقيب آن لوي جرگه اساسي راتشكيل دادند،درجريان اين مدت توانستند كه بدانند كي بهترآماده خدمت به ايشان ميباشد،بعد ازاطمينان انتخابات فرمايشي ومضحكه اي رياست جمهوري وپارلماني راترتيب دادند،ودست نشاندگان خويش رابرمسند قدرت نشاندند وهرروزسعي دارند تامهره هاي بهتري براي خدمت گزاري آماده سازند.

ادامه دارد

گزارش اکسیون اعتراضی به مناسبت تقبیح هفتمین سالروز اشغال کشور ما توسط امپریالیستها

اتحادیه پناهندگان ملی دموکرات افغانهای مقیم اتریش» و «فدراسیون دفاع از حقوق دموکراتیک در اتریش» از سه هفته قبل طی فراخوانی از عناصر ضد تجاوز و اشغالگری امپریالیستی خواستند تا این روز نکبت بار را  توسط اکسیونی مورد نفرت و انزجار خویش قرار دهند. بهمین مناسبت نیروهای ملی مترقی، شخصیت های سیاسی انقلابی، زنان، جوانان و نوجوانان افغانستانی، ایرانی، ترک ها، اتریشی ها و غیره  بتاریخ 11 اکتوبر ساعت 2 بعد از ظهر  در مرکز شهر ویانا؛ واقع در  جلو ساختمان مشهور و تاریخی Volks Oper ، پلاکارت های شان را به اهتزاز در آورده و حرکت اعتراضی شان را آغاز کردند.
ابتدا رفیق انانسر با فعال کردن بلند گو شعار همدردی انترناسیونالیستی سر داد و به تعقیب آن حضار شعار را تکرار و دنبال نمودند. پس از آن رفیق دیگری به زبان آلمانی سخنرانی نموده ماهیت تجاوز گری امپریالیست ها را در افغانستان و عراق افشاء کرد.
از آنجائیکه محل فوق در یک شاهراه پر ازدحام عابرین قرار داشت؛ صدای بلند گو و پلاکارت های که به زبان آلمانی و فارسی نوشته شده بود: «امپریالیست های اشغالگر  و ناتو از افغانستان خارج شوید»،  توجه همگان را بخود شان جلب میکرد.
پس از آن رفیق دیگری با خوانش مقاله به زبان آلمانی، ادعای امپریالیست ها مبنی بر صدور دموکراسی، اعاده حقوق زنان، و توقف کشت خشخاش در افغانستان را بی پایه خواند و استدلال کرد که با گذشت هفت سال از حضور نیروهای اشغالگر در کشور، مردم افغانستان از اشغالگران جزُ جنایت، آدم کشی، بمباران اهالی ملکی و تقویت جانی ترین قاتلان مردم، افزایش  تولید و فروش مواد مخدر، فقر و بی روز گاری توده ها، ثمره دیگری نگرفته اند.

بعد از قرائت مقاله رفیق مذکور، جمعی از حضار پلاکارت ها را به منظور راه پیمایی بطرف پارلمان وین حرکت دادند که بالاخره پس از یک سلسله گفتگو میان رفقا و حضار، اکثریت گفتند که موقعیت این محل به مراتب پرجنب و جوش تر و پر ازدحام تر از جلو پارلمان است و همگی ترجیح دادند اکسیون شان را درین محل ادامه دهند.
به این ترتیب پس از پخش اعلامیه به زبان آلمانی، فارسی  و ترکی، با سر دادن یک سلسله شعارها و محکوم نمودن نیروهای تجاوز گر در افغانستان، مقاله دیگری به زبان آلمانی توسط یک دختر جوان قرائت شد که توجه عابرین و خصوصاً محصلین و دانشجویان را بخود جلب کرد. در نهایت اکسیون پس از یک رشته گفتگو و بحث هایی که بصورت حلقات انفرادی شکل گرفته بود و با ابراز همدردی میان رفقا و نیروهای ملی مترقی و شخصیت های سیاسی وانقلابی که از ملیت های مختلف تشکیل شده بودند، با شور و هلهله با موفقیت پایان یافت.


اتحادیه پناهندگان ملی دموکرات افغانهای مقیم اتریش  (حریت)
12 سپتامبر 2008

چهارمين آلبوم هنري
جنبش انقلابي جوانان افغانستان به دست نشرسپرده شد

گروه هنري جنبش انقلابي جوانان افغانستان و دسته هشت مارچ زنان افغانستان چهارمين آلبوم هنري خود را بمناسبت تقبيح هفتم اكتبر سالروز كارزارتجاوزكارانه واشغالگرانه امپرياليستهاي امريكايي تقديم مينمايد.

ادامه دارد

تظاهرات هزاران آلمانی دررابطه به اشغال افغانستان

گزارشگرپیکارجوانان
31 سنبله 1387

امروز یکشنبه مورخ 21 سپتمبر 2008 ما شاهد تظاهرات فوج عظیمی ازمردم درشهرهای برلین و ستوتگارت جرمنی بودیم.
این تظاهرات که ازساعات نه صبح به وقت آلمان شروع شد دراعتراض به سهمگیری نظامیان آلمانی درجنگ افغانستان و اشغال مستقیم این کشور توسط نیروهای نظامی آلمانی به راه افتاد.
یک مجمع گروه صلح آلمان که متشکل از 250 گروه صلح آلمانی میباشند این مظاهره را تحت شعار" برای صلح مجال بدهید, عساکرجرمنی ازافغانستان بیرون شوند" سازماندهی نموده بودند.
بیشترین چیزی که علاقه همه را به خود جلب کرد شعارضد اشغال افغانستان بود! آلمانی هایی که دراین راه پیمایی سخنرانی میکردند اکثرا خانواده هایی بودند که درجنگ افغانستان فرزندانشان را ازدست داده بودند و یا کسانی بودندکه ادعا داشتند فرزندانشان را دولت آلمان بدون اطلاع به افغانستان فرستاده است.
آنها درسخنرانی های خود افزودند که ما موافق جنگ افغانستان نیستیم , زیرا میدانیم که این جنگ یک جنگ تجاوزکارانه واشغالگرانه است.
شعارهایی که روی پلاکارتها به رنگ تیره بنفش نوشته شده بود به دوزبان جرمنی وانگلیسی برجسته بود. این پلاکارتها توسط نوجوانان حمل میگردید.
پولیس آلمان تخمین میزند که حدود پنج هزارنفر درمظاهرات هردو شهر اشتراک نموده بودند درحالیکه سازمان - دهنده گان این تظاهرات شمار بیشترازین را یادآورمیشوند.
رسانه ها طی گزارشات امروز خود تظاهرات های مشابه یی را درسایرشهرهای اروپائی گزارش میدهند. این تظاهرات درحالی براه میافتد که رهبری ناتو اعلام کرد حدود 3500 نفر عسکرجرمنی فعلا درافغانستان مستقرمیباشند.
تظاهرات درساعت دو بعدازظهربه وقت آلمان با قطعنامه ای که توسط مجمع گروه صلح قرائت گردید خاتمه یافت.
دراین قطعنامه مجمع گروه صلح خواهان بیرون کشیدن عساکرآلمانی ازافغانستان شده بودند.

 

خانه تلاشي هاي خودسرانه امپرياليستهاي اشغالگر را
در قريۀ خان آباد ولسوالى چهار بولک ولايت بلخ تقبيح كنيد

گزارشگرپيكارجوانان
19 ميزان 1387

امروز عصر طي عملياتي درقريه خان آباد ولسوالي چهاربلوك ولايت بلخ عساكر اشغالگرامپرياليستي با پنج هليكوپترنظامي خويش به منطقه رسيده ازجمله سه هليكوپتر بخاطرتامين امنيت نيروهاي اشغالگردرفضاي قريه خان آباد ولسوالي چهاربلوك ولايت بلخ به مدت چند ساعت درحال گردش بود و دوهليكوپترجنگنده امپرياليستها به منطقه فرود آمد كه تعدادي ازعساكر آيساف ازآن پياده شده ودراولين قدم به تلاشي خودسرانه خانه هاي مردم پرداختند.

ادامه دارد

جنایت مرتکب شده امپریالیستها
 درشهر غزنی قابل تقبیح است


گزارشگرپیکارجوانان
27 میزان 1387
آنچه را که نمیتوان بخشید جنایات هولناک اشغالگران امپریالیست درگوشه وکنارکشوراست.
آنچه را که تاریخ و مردمان آزادیخواه این سرزمین نخواهند بخشید خیانت ملی رژیم پوشالی است.
آ

ادامه دارد

ازکه باید بدرقه کرد؟
جنایتی نافرجام وخیانت ملی خائینین وطنی


گزارشگرپیکارجوانان
18 میزان 1387

دولت دست نشانده امروز درقل اردوی 207 ظفر ولایت هرات از باداران امپریالیستی اش بدرقه نمود! این بدرقه بمنظور تبدیلی قومندانی آیساف از قطعه سیارهوائی ایتالیا, به قومندان قطعه خاص کوهستان اردوی ایتالیا تحت رهبری ناتو, صورت گرفت.

ادامه دارد

گزارشی از
تظاهرات محصلین پوهنتون ننگرهار


گزارشگرپیکارجوانان
22 میزان 1387

صدها تن از محصلین پوهنتون ننگرهار بخاطر برآورده شدن خواسته هایشان وحل مشکلات خود به مدت دوساعت شاهراه کابل – جلال آباد را بروی ترافیک مسدود نمودند.

ادامه دارد

گزارش تکان دهنده ای از
ولسوالی های غورماچ و بالا مرغاب ولایت بادغیس

گزارشگرپیکارجوانان
16 میزان 1387

امروز در" شورای ملی " کابل خانم حبیبی نماینده به اصطلاح منتخب مردم ولایت بادغیس درمشرانو جرگه  طی مصاحبه ای به خبرنگاران گفت :" شمارزیادی ازمردم ولسوالی های غورماچ و بالامرغاب با کمبود مواد غذائی مواجه اند وطی هفته گذشته چندتن ازاهالی این ولایت با من تماس گرفتند و ازمن درخواست کردندتا مشکلاتشان را برای دولت بازگونمایم. "

ادامه دارد

از اعتصاب و تظاهرات مردم ولايت هرات پشتيباني كنيم
و اعتراض خويش را به مقاومت ملي مردمي و انقلابي
علیه اشغالگران و رژیم دست نشانده تبديل نماييم       

مردمان شريف و آزادیخواه کشور!
امروز سومين روز اعتصاب و نظاهرات عمومي مردم ولايت هرات ميباشد. اين اعتصاب و تظاهرات به تاريخ 26 ميزان 1387 توسط صرافان شهرهرات براه افتاد و توسط داكتران، اهل كسبه، دكانداران و صرافان شهر هرات پشتيباني  گرديد. این اعتصاب و تظاهرات به منظور اعتراض علیه بی امنیتی رو به افزایش در هرات و بطور مشخص بخاطر اعتراض علیه  ترور و قتل يك تن از صرافان شهرهرات بنام جليل احمد و يك نفرهمراهش و اختطاف صراف ديگري بنام زين الدين برادر جليل احمد براه اف

ادامه دارد

ازتكراراختلافات زباني جلوگيري كنيم
زيرا
دامن زدن اختلافات زباني درخدمت اشغالگران امپرياليست قرارميگيرد

گزارشگرپيكارجوانان
4 ميزان 1387

گزارشي را که اينك خدمت تان ارائه ميدارم برخورد پوليس با مظاهره كنندگان پوهنتون بلخ ميباشد.
امروز پنجشنبه مورخ 4 ميزان 1387 طي تظاهرات خونيني كه توسط محصلين پوهنتون بلخ – مزارشريف به راه افتاد 200 نفرزخمي برجاي گذاشت.

ادامه دارد

به مناسبت هفتمین سالروز آغاز
تجاوز امپریالیستی بر کشور

با تمام قدرت و توان در مسیر برپایی و پیشبرد مقاومت ملی مردمی و انقلابی علیه اشغالگران امپریالیست و خائنین ملی به پیش رویم!

با فرا رسیدن 16 ميزان 1387 مطابق به 7 اکتوبر 2008 ، کارزار تجاوزکارانه و اشغالگرانه امپریالیستی به سردمداری امپریالیست های امریکایی بر افغانستان، هفتمين  سال پر از جنایت و فریبکاری اش را پشت سر ميگذارد.

ادامه دارد

سال هفتم اشغال افغانستان توسط اشغالگران برهبری امریکا
وموقف ما

     افغانستان زیرنام مبارزه با «تروریزم» دراکتوبرسال 2001 ازطرف قوای امپریالیسم ا مریکا به اشغال درآمد وائتلاف  بین المللی 37 کشور برهبری  امریکا بیش ازهفتاد هزار سرباز را درافغانستان به قول خود شان برای صلح وثبات، برقراری دموکراسی، مبارزه با مواد مخدر، احیای حقوق زنان و بازسازی، بکارانداخته اند.
     ازسال 2002 تا جولای 2008 افغانستان پانزده ملیارد دالرامرکا یی را بنام کمک بین المللی بدست آورده است که وضع امنیت وصلح روز بروز خرابتر شده است.

ادامه دارد